Výstražné pásky

Výstražné pásky lze použít k označení všech nebezpečí v odkládacích a skladovacích prostorech, na únikových cestách a komunikacích a splnit takpPravidla bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP), která vyžadují taková nebezpečí viditelně označit.
Instalování protiskluzové (protiskluzné) pásky slouží k označení míst s nebezpečím uklouznutí a snížení rizikovosti úrazu uklouznutím.
Vytyčovací pásky (jinak též ohraničovací pásky nebo někdy nazývané jako "mlíko pásky") slouží k zabezpečení výkopů na stavbách, k zabránění vstupu nepovolaným osobám do nebezpečných prostorů nebo k ohraničení tratí na sportovních závodech a jiných akcích.

 

Nabídka bezpečnostních pásek

Vytyčovací (ohraničovací) pásky

vytycovaci_paska.jpg (13 KB)

Ohraničovací nebo vytyčovací pásky slouží k jednorázovému ohraničení vymezeného prostoru a opticky chrání vymezenou oblast. Použití naleznou zejména ve stavebnictví, konkrétně k vyznačení a zabezpečení okolí u výkopových prací, k zajištění prostor pod lešením, na dopravních stavbách atd. - obecně slouží k zamezení vstupu na nebezpečná místa. Vytyčovací ohraničovací páska může být také použita při pořádání sportovních a společenských akcí nebo pro ohraničení akčního prostoru profesionálních sborů (hasiči, policie, technické služby apod.)

Vytyčovací (ohraničovací) pásky jsou nelepivé, vyrobené z LDPE fólie a jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám. Vytyčovací a ohraničovací pásky dodáváme v návinech o délce 100m, 250m a 500m s šíří 75mm. Barevné provedení ohraničovacích a vytyčovacích pásek je kombinace barev červené a bílé, kde pruhy jsou pod úhlem nebo 45° nebo jsou kolmé. V naší nabídce naleznete také ohraničovací pásku s potiskem "VSTUP ZAKÁZÁN".

 

Protiskluzové (protiskluzné) pásky

protiskluzova_paska.jpg (2 KB)

Jednou z nejčastějších příčin úrazů je uklouznutí. Nebezpečí uklouznutí hrozí téměř na každém místě ve kterém se můžeme pohybovat: na schodech a schodištích, žebřících, rampách i na podlahách průmyslových a administrativních budov. Uklouznutí není na první pohled nebezpečnou situací, hrozí ale následný pád, který je obvykle spojený se závažným zraněním. Následky pádu po uklouznutí jsou rozmanité: Může dojít pouze k lehkému naražení či odřenině nebo se může stát závažné zranění, jako je například zlomenina. Bohužel ale může dojít i k velmi závažným zraněním hlavy, bezvědomí, .... Těmto úrazům lze předcházet a preventivně snížovat míru rizika. Jako velice účinné opatření doporučujeme instalaci protiskluzové (protiskluzné) pásky.

Protiskluzové (protiskluzné) pásky jsou vyrobeny z voděodolného materiálu opatřeného na spodní straně samolepící vrstvou z vysoce přilnavého a trvanlivého akrylového lepidla. Horní funkční strana protiskluzné pásky je pokryta korundovými zrny v přesně vyváženém složení, zajišťující maximální koeficient tření a vysokou trvanlivost.

Protiskluzové pásky s korundovou vrstvou jsou vhodné k použití v interiéru i v exteriéru. V naší nabídce naleznete protiskluzové pásky rozličných barev (též transparentní) pro použití i s ohledem na estetické požadavky. Jejich údržba je nenáročná a dají se čistit běžnými úklidovými prostředky.

V nabídce naleznete i protiskluzové pásky vinilové, vhodné do bazénů, koupališť, sprch, koupelen a všude tam, kde se pohybujeme bez obuvi.

  

Bezpečnostní zábrany a řetězy

plastovy_retez.jpg (9 KB)

K upozornění na nebezpečné místo a k zamezení pohybu v nebezpečném prostoru lze účinně použít prvky mechanických bezpečnostních zábran. Pro rychlost a jednoduchost při instalaci a odstraňovaní jsou tyto zábrany velice oblíbeny. V naší nabídce naleznete výstražné plastové řetězy, které se pro své snadné použití a možnost napojování pomocí spojek do jakékoliv délky těší čím dál většímu zájmu.

 

 

stojan-pozor-kluzka-podlaha.gif (2 KB)

Nenahraditelným při úklidových pracech nebo při haváriích a opravách vodovodu a kanalizace je stojan Pozor kluzká podlaha. Použití je vhodné zejména při krátkododém nebezpečí uklouznutí, umístění i odstranění této zábrany je velice rychlé a snadné.